InsportLine

InSPORTline

InSPORTline is a Czech manufacturer and importer of fitness equipment, sports goods, leisure products and motorcycle accessories. In the Czech Republic, it operates an online store and a network of stone shops.

The company under which the inSPORTline brand belongs was established in 1995 in Vítkov and since 1999 has been operating in Slovakia. Over time, it has begun to penetrate other European countries and build a European distribution network. The most important partners include Poland, Hungary, Romania, Germany and 18 other European countries.

Under its own brand, inSPORTline focuses mainly on the production of fitness equipment such as running bands or exercise bikes, elliptical training traps, trampolines or various fitness accessories. It also owns the WORKER sports-related brand and the W-TEC brand, under which it manufactures motorcycle accessories.

Společnost, pod kterou značka inSPORTline patří, vznikla v roce 1995 ve Vítkově a od roku 1999 působí také na Slovensku. V České republice provozuje internetový obchod a síť kamenných prodejen.Postupem času začala pronikat do dalších zemí Evropy a vybudovala tak evropskou distribuční síť

Pod vlastní značkou inSPORTline se soustředí zejména na výrobu fitness vybavení, jako jsou běžecké pásy či rotopedy, eliptické trenažéry, trampolíny nebo různé posilovací doplňky. Vlastní také značku WORKER, která je zaměřena na sportovní potřeby, a značku W-TEC, pod kterou vyrábí moto doplňky. InSPORTline je českým výrobcem a dovozcem fitness vybavení, sportovního zboží, produktů pro volný čas a motocyklových doplňků.

Řadit podle:
Výběru neodpovídá žádná položka
prejete si zasilat novinky mailem ?
Contacts
Copyright © fitness-emergency.com by Shop5.cz

© fitness-emergency.com

pri poskytovani sluzeb nam pomahaji soubory cookie. pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s nasim pouzivanim souboru cookie.   Nepřehlédněte